Hidroelektrik santrallerde proje aşamasından başlayarak, tüm teçhizatın montajı, test ve devreye alma işlemleri ve sonrasında santralin güvenli ve enerji üretiminin sürekliliği sağlanacak şekilde işletilmesi hizmetlerinin tamamını üstleniyoruz.

Hidroelektrik santraller sıradan tesisler değillerdir. Makineleri, Elektrik ve Elektroniği ve Hidromekanik teçhizatlarıyla kompleks yapılardır. Hidroelektrik santral işletmecilerinin, suların mevsimsel hareketlerinde ve günlük hareketlerinde, ayrıca, sel ve fezeyan durumlarında nasıl hareket edecekleri ve neler yapacakları hususlarında da tecrübe sahibi olmaları gerekmektedir.
Hidroelektrik santrallerin çalışmasında, süreklilik çok önemli bir kuraldır. Bu nedenle meydana gelebilecek arızalarda, bakımlarda veya revizyonlarda işin süratle tamamlanması ve santralin en kısa süre içerisinde devreye alınması gerekmektedir. Yapılması gereken işlemlerin yanı sıra arızalı veya değiştirilecek parçanın yerine en kalitelisini ve en uygun fiyatlısını bulmak yaptırmakta bir uzmanlık veya bu piyasayı iyi bilmeyi gerektirmektedir. Bütün bu nedenlerden ötürü Hidroelektrik santrallerin işletmeciliğinde profesyonel işletmeciler tercih edilmelidir. Böyle bir tercih yapıldığı taktirde santral daha verimli ve daha çok enerji üretilerek çalıştırılmış olacaktır.